Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jaki cukier po jedzeniu jest prawidłowy? Czy grozi ci cukrzyca?

Cukrzyca to choroba, która występuje w społeczeństwie coraz częściej. Chorują na nią dzieci, młodzież i dorośli. Najczęściej jednak dotyka osób w starszym wieku. Najwięcej jest chorych na cukrzycę typu II – czyli taką, którą nabywa się w trakcie życia. Zaledwie 10% chorych to osoby z typem pierwszym, za występowanie którego odpowiadają geny. Wyróżnia się jeszcze cukrzycę ciążową, która pojawia się w ciąży i mija po urodzeniu dziecka. Czy mierzyłeś wartość glukozy we krwi? Czy wiesz, jaki cukier po jedzeniu jest prawidłowy? Warto zwrócić na to uwagę.

Jaki cukier po jedzeniu jest prawidłowy, a jaki na czczo? Przedstawiamy normy

Na czczo poziom cukru w organizmie jest dość niski. Powinien mieć wartość pomiędzy 70 a 99mg/dl. Jeśli wynik jest niższy – może świadczyć o hipoglikemii. Nie możesz ignorować takiego stanu rzeczy, ponieważ może to być zagrożenie dla twojego życia. Powyżej – wskazuje na możliwość cukrzycy. W takiej sytuacji lekarz powinien skierować cię na dodatkowe badania Jednym z nich powinna być krzywa cukrowa. Jaki cukier po jedzeniu jest prawidłowy? Taki, który nie przekracza 140 mg/dl.

Kiedy stwierdza się cukrzycę? Wtedy, gdy ilość cukru we krwi po posiłku przekracza 200 mg/dl. To jest podstawa do rozpoznania tej choroby. Jeśli chodzi o kobiety w ciąży, obowiązują takie same normy. Stanem alarmującym jest także wynik badania na czczo, który przekracza 100 mg/dl.

Objawy cukrzycy – zanim zbadasz cukier, organizm będzie cię alarmował o problemie

Cukrzyca typu II daje o sobie znać dość szybko. Na jej powstanie wpływa między innymi styl życia. Nieodpowiednia dieta, bogata w cukry złożone to pierwszy krok w stronę tej choroby. Nadwaga i otyłość także sprzyjają jej powstawaniu. Jakie są główne objawy?

- najbardziej charakterystyczny objaw to duże pragnienie i częste oddawanie moczu. Organizm w taki sposób chce pozbyć się nadmiaru cukru;

- utrata wagi, pomimo zjadania odpowiedniej ilości posiłków;

- ogólne zmęczenie i duża senność;

- powstające szybko i w łatwy sposób siniaki;

- problemy ze wzrokiem;

- sucha skóra, która może swędzieć;

- apatia i wzmożona drażliwość;

Jeśli jesteś w grupie ryzyka i występują u ciebie podobne objawy, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Wiesz już, jaki cukier po jedzeniu jest prawidłowy, możesz też więc sprawdzić wartość glukometrem. Jednak nic nie da takiej pewności jak badania laboratoryjne.

Wiesz już, jaki cukier po jedzeniu jest prawidłowy, a jaki na czczo. Pamiętaj o badaniach!

Nawet jeśli nie masz konkretnych objawów, badaj się regularnie. Co pół roku powinieneś zrobić podstawowe badania, w tym ilość glukozy we krwi. Nie interpretuj samodzielnie, nawet jeśli wiesz, jaki cukier po jedzeniu jest prawidłowy. Warto, żeby twoje wyniki badań zobaczył lekarz. Tylko on może ostatecznie potwierdzić, że potrzebujesz dalszej diagnostyki. Tutaj chodzi o twoje zdrowie, nie zapominaj o tym. Powierz je w ręce specjalistów!

Dbaj o swoją dietę, prowadź zdrowy styl życia i dużo się ruszaj. Zwiększa to szansę na zdrowie w każdym aspekcie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl