Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak działa pompa insulinowa?

Pompa insulinowa to urządzenie, które wspomaga kontrolę oraz leczenie przewlekłej choroby, jaką jest cukrzyca. Nie ulega wątpliwości, że znacząco podnosi jakość codziennego funkcjonowania każdego diabetyka. Jak działa pompa insulinowa? Czy istnieją wskazania i przeciwwskazania, jeśli chodzi o jej zastosowanie?

Pompa insulinowa, czyli użyteczny sprzęt w rękach diabetyków

Jak działa pompa insulinowa? Na początek warto przedstawić, czym dokładnie jest to urządzenie. Mowa o niewielkim akcesorium, które swoją wielkością przypomina telefon komórkowy. Za jej pomocą osoby zmagające się z cukrzycą mogą zadbać o utrzymanie właściwego poziomu glukozy we krwi. Duży komfort użycia daje możliwość przymocowania do każdej części garderoby.

Pompa wyposażona jest w specjalną komorę, która zawiera zbiornik z insuliną, odpowiadający za podawanie leku. Natomiast elastyczna rurka umieszczona pod skórą umożliwia wstrzykiwanie hormonu do tkanki podskórnej. Niezbędny jest również dren łączący ze sobą zbiornik z rurką.

Działanie pompy insulinowej ma przypominać prawidłową produkcję insuliny przez zdrową trzustkę. Aplikacja odpowiedniej ilości następuje w konkretnych przedziałach czasowych, w zależności od tego, jak urządzenie zostanie zaprogramowane przez pacjenta lub lekarza.

Jak działa pompa insulinowa? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta

Jeśli zastanawiasz się, jak działa pompa insulinowa, musisz wiedzieć, że jej użytkowanie dostosowane jest przede wszystkim do indywidualnych i bieżących potrzeb pacjenta. A to dlatego, że zapotrzebowanie na insulinę jest inne, chociażby w przypadku osób aktywnych fizycznie.

Wobec tego dla zachowania pełnej kontroli poziomu glukozy warto sięgnąć po dodatkowy osprzęt np. w postaci transmiterów. Elektroniczne wsparcie sprawi, że uzyskasz stały dostęp do danych dotyczących stężenia glukozy w organizmie. Tym samym nie będziesz się martwić koniecznością nieustannego pomiaru cukru przy użyciu glukometru.

Wskazania i przeciwwskazania użycia pompy insulinowej

Co jeszcze warto wiedzieć o działaniu pompy insulinowej? Ważne są oczywiście wskazania i przeciwwskazania do użycia. Bez wątpienia powinni z niej korzystać osoby, które prowadzą aktywny tryb życia. To optymalne rozwiązanie również dla wszystkich wykonujących zawodowe obowiązki w nieregularnych godzinach, co tym samym nie pozwala zadbać o przyjmowanie posiłków w określonych porach. Wskazaniem do jej zastosowania jest też nadwaga bądź niedowaga.

A co z przeciwwskazaniami? Urządzenie nie jest zalecane osobom z zaburzeniami wzroku i pamięci. Terapia cukrzycy przy wsparciu pompy nie będzie także możliwa, gdy pacjent nie utrzymuje właściwego poziomu higieny osobistej.

Pompa insulinowa to niebagatelna pomoc dla wszystkich chorych osób poddających się terapii cukrzycy. Stała kontrola poziomu glukozy we krwi pozwala nie tylko zmniejszyć wahania cukru, ale również ograniczyć występowanie hipoglikemii. Oczywiście, aby w pełni wykorzystać jej możliwości, należy poświęcić szczególną uwagę prawidłowej diecie. Tylko wtedy możliwe będzie uzyskanie pożądanych efektów insulinoterapii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl