Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Czy stewia jest zdrowia? Sprawdź, co musisz wiedzieć o tym naturalnym słodziku

Stosujesz dietę odchudzającą, ale jednocześnie nie chcesz rezygnować ze słodzenia posiłków i napojów? A może nie tolerujesz sacharozy? Wobec tego warto przyjrzeć się alternatywie, jaką jest stewia. To doskonały zamiennik cukru, chociażby ze względu na fakt, że nie dostarcza kalorii. A czy stewia jest zdrowa dla diabetyków? Poznaj jej właściwości, a uzyskasz odpowiedź na to pytanie!

Czy stewia jest zdrowa? Poznaj jej główne właściwości

Jeśli zastanawiasz się, czy stewia jest zdrowa, odpowiedź na to pytanie da przedstawienie wszystkich najważniejszych właściwości słodzika:

- obniża ciśnienie tętnicze krwi,

- działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie,

- wpływa na regenerację trzustki,

- chroni zęby przed powstawaniem próchnicy,

- wykazuje działanie moczopędne,

W przeciwieństwie do cukru stewia nie przyczynia się do nadwagi i otyłości. Wykazano również, że korzystnie może wpływać na regenerację wątroby. Wobec tego masz do czynienia z wartościowym produktem wspomagającym obronne możliwości organizmu w walce z różnorodnymi chorobami. Każdy, kto pragnie zadbać o prawidłowy stan zdrowia, powinien włączyć naturalny słodzik do codziennego żywienia.

Czy stewia jest zdrowa dla diabetyków?

Jak widać, naturalna substancja słodząca posiada szereg prozdrowotnych właściwości. Rodzi się jednak pytanie, czy stewia jest zdrowa dla cukrzyków? Badania wykazują, że stewiozydy zawarte w liściach rośliny wpływają na obniżenie poziomu glukozy znajdującej się w osoczu. A co więcej, posiłek z zawartością stewiozydów hamuje wzrost indeksu insulinowego.

Istnieją jednakże pewne przeciwwskazania, jeśli chodzi o wdrożenie stewii do codziennej diety. Przede wszystkim mowa o zaburzeniach rytmu serca oraz niskim ciśnieniu krwi. Nie należy też zapominać o reakcjach alergicznych na stewię. W związku z tym choć zdrowa, diabetycy na samym początku powinni skonsultować się z diabetykiem.

Wykorzystanie stewii w codziennym żywieniu

Korzystne dla organizmu właściwości stewii sprawiły, że znalazła ona bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym. Jednakże to nie tylko świetny dodatek do czekolad, dżemów, jogurtów, cukierków czy gum do żucia. Chętnie wykorzystywana jest również w kosmetologii. Zwiera się w składzie past do zębów, maseczek do twarzy czy bądź balsamów.

Najpowszechniejszą i najwygodniejszą formą substytutu cukru są tabletki. Najczęściej używa się je, chociażby do słodzenia wszelkich napojów. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy nachodzi Cię ochota na słodką kawę lub herbatę, lecz dieta cukrzycowa narzuca pewne obostrzenia. Oczywiście w zależności od rodzaju naturalnego słodzika jedna tabletka może być równoważna gramaturze cukru mieszczącej się w przedziale od 3 do 6 gram.

Cukrzyca i otyłość to nieustający problem, który trapi ogromną część ludzkiej populacji. Wobec rozwijających się chorób cywilizacyjnych, zastosowanie naturalnego słodzika w postaci stewii to niezwykle korzystny element profilaktyki przyczyniający się do poprawy zdrowia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl